Samochody bez kaucji – dlaczego prawie nikt nie ma ich w ofercie

Dlaczego wypożyczalnie pobierają kaucję? Prowadzenie wypożyczalni samochodów to dobry sposób na biznes. A z każdym rokiem z możliwości wypożyczenia auta w czasie podróży korzysta coraz więcej osób. Przystępne ceny usług, które są wynikiem między innymi coraz większej konkurencji sprawiają, że na wynajem samochodów może sobie pozwolić dzisiaj niemalże każdy. Można na przykład wypożyczyć rodzinne auto, aby wygodniej i w szerszym rodzinnym gronie wyjechać na wspólne wakacje.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także wynajem samochodów dostawczych. Które często są wykorzystywane na przykład do przeprowadzek. Jednakże aby wypożyczyć auto, należy się liczyć z tym, iż należy dopełnić kilku formalności. Jedną z kwestii której często nie można ominąć jest konieczność wpłacenia kaucji za wynajmowane auto.

Kaucja – ile trzeba zapłacić

Wysokość kaucji jest różnorodna. Uzależniona od bardzo wielu czynników. Na pewno istotnym faktem jest tutaj rocznik samochodu, który podlega wypożyczeniu jak również często takie warunki jak wiek wypożyczającego czy okres posiadania przez niego prawa jazdy. Ponadto wiele wypożyczalni oferuje swoim klientom, zwłaszcza tym którzy często decydują się na wynajem auta możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów w tym często także takich, które umożliwiają obniżenie wysokości kaucji.

Dlaczego pobierana jest kaucja

Kaucja pobierana jest na wypadek uszkodzeń auta przez klienta, których nie pokryje ubezpieczenie AC lub OC. Ponadto w większości wypożyczalni klient otrzymuje samochód zatankowany do pełna i w umowie zobowiązuje się zwrócić go z taką samą ilością paliwa. Jeżeli nie dopełni tego obowiązku – kwota na tankowanie auta pobierana jest z kaucji. Tak samo z kaucji pokrywa się koszty napraw uszkodzeń takich jak uszkodzenia tapicerki czy elementów wnętrza dokonanych przez klienta. Bywa także, iż zgodnie z umową jeżeli klient odda samochód brudny, szczególnie jak mowa o wnętrzu, wówczas z kaucji pobierana jest wskazana opłata za jego czyszczenie.

Brak kaucji – problem z odzyskaniem pieniędzy

To właśnie zabezpieczenie interesów wypożyczalni sprawia, że wciąż w bardzo wielu tego typu miejscach nie można wynająć auta bez konieczności wpłacania kaucji. Jeżeli nie jest ona pobierana, wypożyczalnia samochodów może jedynie wystąpić na drogę sądową w celu odzyskania kwot przeznaczonych na przykład na tankowanie czy czyszczenie samochodu. Jednakże proces ten jest nie tylko dość długi, ale także pociąga za sobą koszty związane z obsługą prawną. Dlatego też firmy wynajmujące auta tak niechętnie rezygnują z pobierania kaucji.

Obecnie jednak rosnąca konkurencja sprawia, że z każdym rokiem koszt kaucji jest coraz niższy. A w miejscach gdzie dostęp do tego typu usług jest szeroki można już spotkać firmy, które kaucji nie pobierają. Ponadto obecnie klienci coraz częściej także poszukują takich wypożyczalni, z których oferty mogą skorzystać jak najtaniej i bez konieczności wpłacania zabezpieczenia. Ci, którzy regularnie wypożyczają auto często korzystają z usług tej samej firmy, które mogą rezygnować z pobieranej kaucji od klienta na podstawie historii usług, z których w niej korzystał.

O nas:

Wypożyczalnia aut Bielsko – Biała prowadzi wynajem samochodów osobowych oraz dostawczych mogących przewieźć ładunki do 800 kg. Naszym klientom oferujemy wynajem aut krótko oraz długoterminowy. Nasza oferta kierowana jest do firm oraz osób prywatnych potrzebujących wypożyczyć samochód na różne okoliczności.

Nasza wypożyczalnia samochodów zapewnia również samochody zastępcze oraz pomoc drogową w przypadku awarii lub różnych zdarzeń losowych.