Jak skuteczne jest usuwanie wgnieceń po gradobiciu?

Zdarza się niekiedy, że musimy naprawić karoserię samochodu. Zmieniająca się aura sprawia, że coraz częściej występują opady gradu, które to mogą zniszczyć pojazd. Uszkodzenia powstałe na skutek gradobicia zależą przede wszystkim od jego wielkości oraz siły wiatru podczas opadów. W takiej sytuacji każdy z nas zadaje sobie pytanie jak skutecznie usunąć powstałe podczas gradobicia uszkodzenia?

PDR jako skuteczna metoda usuwania wgnieceń

Tradycyjną i najprostszą metodą usuwania uszkodzeń powstałych na karoserii samochodu jest naprawa w warsztacie blacharsko-lakierniczym. Niestety takie naprawy nie dość, że są długotrwałe to ich efekty czasami pozostawiają wiele do życzenia. Zdarza się bowiem, że odcień lakieru jest inny albo naprawiony element jest nieodporny na zarysowania. Jeżeli nie doszło do naruszenia struktury lakieru, a na aucie znajdują się tylko wgniecenia po gradobiciu, możliwa jest bezinwazyjna naprawa. Obecnie na rynku świetnym sposobem na naprawę takich uszkodzeń jest oferowana usługa z wykorzystaniem techniki PDR, czyli Paintless Dent Repair. Naprawa technologią PDR to usuwanie wgnieceń z karoserii aut bez konieczności lakierowania. Jednocześnie umożliwia ona naprawę bez szpachlowania.

Wyciąganie lub wypychanie wgnieceń

W zależności od rodzaju uszkodzonych przez grad elementów można wykorzystać dwa rozwiązania. Wszystko zależy tutaj od tego w jakim miejscu grad uszkodził pojazd. Bardzo często jest to dach. W tym przypadku stosuje się wyciąganie wgnieceń. Sprawdza się ono wówczas gdy do uszkodzenia nie można dotrzeć od wewnętrznej strony. Albo spowodowałoby to czasochłonny demontaż innych elementów auta np. podsufitki. W sytuacji, gdy w wyniku gradobicia wgniecenia pojawiły się np. na masce opłacalnym rozwiązaniem jest wypychanie wgniecenia.

Jakie są korzyści z usuwania wgnieceń bez lakierowania?

Koszty naprawy wgnieceń po gradzie zależą od tego, jak wiele uszkodzeń powstało i gdzie są one umiejscowione. Każde uszkodzenie jest inne. Dlatego też należy cenę naprawy konsultować indywidualnie z warsztatem samochodowym. Warto wiedzieć, że dzięki zastosowaniu bezinwazyjnej techniki PDR bardzo często istnieje możliwość zmniejszenia ceny naprawy w porównaniu z szpachlowaniem i lakierowaniem karoserii. Co bardzo istotne nie jest konieczne nakładanie nowego lakieru. Dzięki tej metodzie zazwyczaj żadne elementy karoserii nie są demontowane. Ponadto czas naprawy jest o wiele krótszy. Nie zostaje również uszkodzona oryginalna powłoka antykorozyjna, a zatem samochód nie jest narażony na rdzę.

Podsumowując można powiedzieć, że usuwanie wgnieceń po gradobiciu technologią PDR jest skuteczne a co najważniejsze nie pozostawia śladów na karoserii. Ponadto naprawa przy wykorzystaniu tej metody nie obniża wartości pojazdu, co jest bardzo istotne podczas jego sprzedaży.

O nas:

Wypożyczalnia aut Bielsko – Biała prowadzi wynajem samochodów osobowych oraz dostawczych mogących przewieźć ładunki do 800 kg. Naszym klientom oferujemy wynajem aut krótko oraz długoterminowy. Nasza oferta kierowana jest do firm oraz osób prywatnych potrzebujących wypożyczyć samochód na różne okoliczności.

Nasza wypożyczalnia samochodów zapewnia również samochody zastępcze oraz pomoc drogową w przypadku awarii lub różnych zdarzeń losowych.