Hyundai i30 dlaczego warto go wypożyczyć?

We współczesnym świecie na rynku oferta sprzedawanych aut jest bardzo bogata. Dlatego też wybór samochodu to niełatwy a zarazem czasochłonny proces. Wśród rozmaitych modeli niezwykle wyróżnia się Hyundai i30 Nowej Generacji

Nieczęsto zdarza się, aby pojazd, który tak znakomicie wygląda, dawał równocześnie tak duże poczucie komfortu i przyjemności z jazdy jak Hyundai i30 Combi z 2019 roku. Jego ponadczasowy design, technologie bezpieczeństwa i łączności to najważniejsze cechy, które przemawiają za tym aby go dokładniej poznać.

Trochę historii

Początki Hyundai Motor Company sięgają 1947 roku. To wówczas Chung Ju-yung założył przedsiębiorstwo HYUNDAI Engineering and Construction, które następnie zostało nazwane HYUNDAI Group. Z końcem 1967 roku działalność produkującą samochody funkcjonowała pod nazwą HYUNDAI Motor Co. Ltd. W roku następnym z fabryki wyjechał pierwszy samochód osobowy marki Hyundai.

W 2004 roku rozpoczęto budowę pierwszej na europejskim rynku fabryki na Słowacji, a w 2007 roku budowę fabryki Hyundaia w Czechach. Od 2006 roku w Rüsselsheim am Main oficjalnie działa Europejskie Centrum Designu Hyundaia.

Hyundai i30 Combi 2019 1, 4 74 kW – ogólna charakterystyka

Wersja ta jest produkowana od roku 2017 do chwili obecnej. Hyundai i30 1. 4 Combi Wagon III to klasa średnia samochodów osobowych. Cena nowej wersji tego modelu rozpoczyna się od około 74 400 zł. Moc maksymalna tej wersji to 74 kW, co w koniach mechanicznych daje wartość 100 KM. Silnik tego modelu Hyundaia i30 ma pojemność 1368 cm3. Jest to silnik posiadający 4 cylindry, o liczbie zaworów 4. Pojazd wyposażony jest w katalizator 3-drożny i manualną skrzynię biegów.

Cały układ napędowy tego modelu Hyundaia osiąga moment obrotowy 134 Nm. Jest to samochód, który posiada napęd przedni. Hyundai i30 1. 4 Combi to auto pięciodrzwiowe a zarazem pięcioosobowe. Ten benzynowy pojazd ma 4585 mm długości, 1795 mm szerokości, 1475 mm wysokości. Masa własna auta to 1210 kg zaś masa całkowita wynosi 1800 kg.

Wyposażenie tego samochodu jest niezwykle bogate. Wśród wielu ciekawych elementów można wyróżnić między innymi: kierownica ze sterowaniem radia, airbag w ilości 6 sztuk tj. poduszki czołowe kierowcy i pasażera, boczne poduszki – przód, kurtyny powietrzne, airbag kolan kierowcy, podłokietnik przedni z funkcją przesuwania, klimatyzacja automatyczna, 2-strefowa z jonizatorem i funkcją odszraniania, podłokietnik tylny z uchwytem na napoje i otworem na narty oraz wiele innych świetnych elementów.

Hyundai i30 Combi – elegancja połączona z najwyższym komfortem jazdy.

Bez wątpienia i30 Nowej Generacji to odwzorowanie nowej, wybiegającej w przyszłość filozofii projektowania samochodów marki Hyundai. Ponieważ precyzyjnie ukształtowana sylwetka, wyrazista linia nadwozia oraz wszelkie detale przyczyniają się do tego, iż jest to samochód o niezwykłej elegancji.

Przestronne wnętrze tej wersji zostało zaprojektowane w układzie horyzontalnym z intuicyjnym usytuowaniem przycisków poszczególnych funkcji. Pojazd wyposażony jest w nawigację z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym i 10-letnim programem aktualizacji map, a także system ładowania telefonów oraz bluetooth.

Ponadto jest to samochód, który może zaoferować swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. i30 Wagon Nowej Generacji dodatkowo wyposażony jest w systemy DAA, SLIF, BSD, AEB a także FCWS.

System DAA poprzez monitorowanie i analizę zmian pozycji auta, siły skrętu, a także utrzymywania toru, na bieżąco kontroluje poziom zmęczenia kierowcy. W sytuacji wykrycia utraty koncentracji kierowcy wysyła sygnały wizualne i akustyczne.

Z kolei zaś system SLIF korzystając z danych z przedniej kamery oraz informacji z nawigacji, na bieżąco informuje kierowcę o dopuszczalnej prędkości. Wartości te wyświetlane są zarówno w systemie nawigacji, jak również na panelu deski rozdzielczej.

Natomiast system BSD wykorzystując wizualne i dźwiękowe sygnały ostrzega o tzw. martwym polu.

Co bardzo istotne, system AEB automatycznie hamuje, aby zminimalizować efekty ewentualnego zderzenia, a FCWS w połączeniu z przednim radarem powiadamia o pieszych.

Precyzyjnie ukształtowana sylwetka, wyrazista linia nadwozia a także bogate wyposażenie to bez wątpienia elementy, które skłaniają do tego aby zwrócić szczególną uwagę na ten model. Niewątpliwie nowy Hyundai i30 to samochód o niezwykłej elegancji i wyrafinowaniu, który jest zapewne warty uwagi.

O nas:

Wypożyczalnia aut Bielsko – Biała prowadzi wynajem samochodów osobowych oraz dostawczych mogących przewieźć ładunki do 800 kg. Naszym klientom oferujemy wynajem aut krótko oraz długoterminowy. Nasza oferta kierowana jest do firm oraz osób prywatnych potrzebujących wypożyczyć samochód na różne okoliczności.

Nasza wypożyczalnia samochodów zapewnia również samochody zastępcze oraz pomoc drogową w przypadku awarii lub różnych zdarzeń losowych.