Wypożyczalnia samochodów: Blog

Samochodem w góry

Samochodem w góry

Opublikowano: 24 Paź 2016

Bielsko-Biała jest największym miastem leżącym u podnóża naszych gór. Jest ono znakomicie skomunikowane z resztą naszego kraju a także z pobliską Republika Czeską. Ostatnie lata spowodowały dość spore inwestycje infrastrukturalne, które jednak są cały czas w toku. Powstaje między innymi malownicza i praktyczna droga ekspresowa z Bielska do granicy ze Słowacją. Nie ma jeszcze jednego odcinka, ale droga jest cały czas w budowie i niedługo wycieczki samochodem w góry będą jedną z wielu atrakcji naszego miasta. »

Bielsko-Biała

Czy warto zwiedzać Bielsko-Biała samochodem

Opublikowano: 15 Wrz 2016

Położone pomiędzy Beskidem Śląskiem a Beskidem Małym Bielsko-Biała jest miastem, które w ostatnich latach wyjątkowo, jak na polskie warunki, rozbudowało swoją infrastrukturę drogową.
Poza jedną wielką obwodnicą łączącą Cieszyn z Żywcem wybudowano tu szereg mniejszych dróg, które jednak zapewniają łatwe i przyjemne podróżowanie. »

Dzisiejsze Bielsko-Biała

Dzisiejsze Bielsko-Biała – Co warto zobaczyć

Opublikowano: 23 Sie 2016

Jednym z najpiękniejszych miast południa Polski jest Bielsko-Biała. Jeszcze do lat pięćdziesiątych były to dwa miasta, które obecnie jednak tworzą jeden organizm urbanistyczny. To miasto jest symbolem rozwoju po okresie dość sporego kryzysu, jakim było zamknięcie tutejszego przemysłu po upadku komunizmu. Dzisiejsze Bielsko-Biała to miasto, które według ostatnich rankingów należy do czołówki miejsc gdzie warto mieszkać. »

Czas urlopowy

Czas urlopowy – skorzystaj z naszej wypożyczalni

Opublikowano: 25 Lip 2016

Wakacje to czas urlopowy okres kiedy nasi rodacy jadą albo nad morze, albo w góry. Nie można ukrywać, że fanów morza, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi jest więcej, jednak i nasze góry w lecie pełne są turystów. Zupełnie inaczej jest jeżeli chodzi o zimę, wówczas polskie góry są w zasadzie jedyną alternatywą, zwłaszcza, że są blisko i co ważne w dalszym ciągu pobyt tu jest tańszy niż gdzie indziej. W pobliżu Bielska znajduje się jeden za najbardziej znanych polskich ośrodków narciarskich czyli Szczyrk. Można tam dojechać w zasadzie w kilkanaście minut, problemem jest jednak dotarcie do stolicy tego regionu. »

Zwiedzanie Bielska

Zwiedzanie Bielska-Białej – praktyczne wskazówki

Opublikowano: 27 Cze 2016

Do Bielska – Białej można dotrzeć na dwa sposoby. Samochodem lub pociągiem. Ta pierwsza wersja jest niewątpliwie przyjemna w samym Bielsku i okolicy, gdzie jest wiele nowych dróg, także i ekspresowych, ale dojazd między innymi przez zakorkowana aglomerację górnośląską, lub przez lokalne małopolskie drogi jest dość uciążliwy.
Zdecydowanie lepszym wariantem jest podróż pociągiem. Na miejscu jest niejedna wypożyczalnia samochodów, gdzie można wynająć auto w zasadzie w każdym typie począwszy od klasy ekonomicznej a na premium kończąc i rozpocząć zwiedzanie Bielska. »

wypożyczalnia aut - foteliki dla dzieci